Flea3-USB-3---FL3-U3-88S2C-C

Breloczek nagrywający 4K

Kilka godzin temu pisałem o porównaniu małych kamer sportowych chwaląc ich możliwości, a teraz jeszcze większe – a raczej mniejsze – zdziwienie. Najnowsza kamera wielkości kostki lodu nagrywająca materiał w 4K – tak nie pomyliłem się … kostka lodu nagrywająca 4K.


Firma Point Gray znana na rynku z produkowania głównie kamer przemysłowych zaprezentowała swoje najnowsze dziecko, czyli kamerę Flea3 USB 3.0 (model FL3-U3-88S2C-C). To maleństwo o wymiarach zaledwie 9mm x 29mm x 30mm – czyli tak naprawdę wielkość małego breloczka do kluczy wyposażone jest w sensor  Sony IMX121 rejestrujący obraz o wielkości 8,8 mega pikseli, czyli 4K.

Kamera wyposażona jest w interfejs USB3, co daje transfer na poziomie 5Gb/s zapewniający bezproblemowy przesył obrazu. Dodatkowo ten sam interfejs zasila kamerę, co zdecydowanie ułatwia jej instalację. Kamera nagrywa materiał z prędkością 21 klatek na sekundę.

0 Breloczek nagrywający 4K

Kamera moim zdaniem wygląda jak jakiś żart i fotomontaż, ale to tylko złudzenie… Kamera Flea3 model FL3-U3-88S2C-C już jest w sprzedaży a można ją kupić za cenę 945 dolarów amerykańskich na stronie firmy.

Strona producenta: Point Gray

   

3 myśli nt. „Breloczek nagrywający 4K

 1. Maciej

  Jaki żart? Przecież to nie jest kamera dla kogoś kto chce realizować filmy 😉 Raczej targetem jest przemysł bo jej gabaryty na pewno są ogromną zaletą i znajdą zastosowanie np. na liniach montażowych, monitoring itp.

  Odpowiedz
  1. wideoman Autor wpisu

   Wygląda jak żart ponieważ jest śmiesznie mała. A czy jest dla kogoś realizującego filmy? A dlaczego nie. Jestem sobie w stanie wyobrazić miejsce w którym nic filmującego 4K się nie zmieści a taki obrazek by się przydał. Przecież to jest mniejsze od GoPro

   Odpowiedz
 2. damian3k

  Eh. Zadziwiające. Ale mała ta matryca. Może być gorsza jakość niż na pełnek klatce 5d. Rozdzielczość – mega pixele to nie wszystko, telefony 5 Mpix robią gorsze foty od aparatów 2…. Czekam na próbne materiały z tego mini cacka i jakieś recenzje :) Dobre znalezisko, więcej takich !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *