canon likwiduje aparaty kompaktowe

Canon likwiduje aparaty kompaktowe

Cóż tu dużo mówić – chyba trzeba się pogodzić z tym, że tanie aparaty kompaktowe znikają bezpowrotnie ze sprzedaży. Najpierw FujiFilm i Olympus o tym poinformowali, a teraz tytan rynku fotograficznego, czyli Canon uraczył nas tą informacją.

O co chodzi? Ano o to, że Canon poinformował, że będzie wygaszał sprzedaż i produkcję swoich tanich kompaktów, a górną granicą cenową ma być 200 dolarów. Czyli znikną wszystkie te modele, które cieszą się największą popularnością w sklepach z elektroniką typu Media Markt czy RTV Euro AGD. Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień, ale z pewnością w ciągu roku znikną z półek tanie Canony.

canon aparat kompaktowy Canon likwiduje aparaty kompaktowe

Dlaczego tanie kompakty znikają z rynku?

Odpowiedź jest prosta – telefony komórkowe i smartfony – tak to one spowodowały, że w  porównaniu do roku 2012 w roku 2013 firmy produkujące kompakty miały sprzedaż mniejszą o 40 procent. I to chyba dość rozsądna decyzja, ponieważ w tej chwili większość średniej klasy telefonów ma aparat fotograficzny robiący zdjęcia, o jakości porównywalnej do tego, co robią tanie kontakty, a droższe smartfony dają, jakość nawet większą.

Czy znikną tanie kamery konsumenckie?

I oto jest pytanie – czy znikną również tanie małe kamery kopompaktowe. Jak myślicie? A może już zniknęły? Czy smartfony mogą zastąpić tanie kamery wideo?

Źródło: Canon reported to bow out of budget digital camera market

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *