kamery-wyczynowe-i-sportowe-porownanie

Kamery sportowe – wielkie porównanie

Kamery sportowe, kamery wyczynowe, kamery do zastosowań ekstremalnych to pojęcia ostatnio święcące triumfy nie tylko wśród sportowców, ale również wśród niezależnych filmowców. Małe kamery sportowe nagrywające materiał w HD stanowią doskonałe uzupełnienie arsenału filmowca, ale która z nich  jest najlepsza?

Kamery wyczynowe produkowane są przez coraz więcej i zaczynają mieć coraz więcej funkcji… ale która jest najlepsza. Na rynku w tej chwili najbardziej znanymi są Drift HD, Contour+, Ion Air Pro i GoPro Hero 2 oraz ostatnio mocno promowany CamOne Infinity, o którym pisałem, a który wydaje się być “podróbką” i kopią GoPro – przynajmniej z wyglądu.

Co by było gdyby poddać te kamery testowi porównawczemu? Niby wszystkie takie same, niby wszystkie mają podobne parametry, niby wszystkie różnią się tylko wyglądem, ale okazuje się ze zwycięzca jest tylko jeden… i to wyraźnie odstający od reszty. Z resztą sami zobaczcie porównanie i oceńcie.

0 Kamery sportowe  wielkie porównanie

Czy Wy również odnosicie wrażenie, że jednak GoPro Hero 2 bije na głowę przeciwników? No właśnie … wydaje się, że wybór jest oczywisty – GoPro to oczywisty wybór dla każdego, kto szuka możliwości zrobienia efektownych wyczynowych zdjęć.

   

3 myśli nt. „Kamery sportowe – wielkie porównanie

 1. damian3k

  Mam go pro 2, jestem bardzo zadowolony, jendak raz kręcilimy Contour + i jakościowo może i było gorzej ale stabilizacja wyszła lepiej i użyliśmy ujęcia z niego własnie. Najgorsze jest to że pod wodą wychodzi torchę nie ostro. Jakieś denka ludzie zakładają i wychodzi lepiej.

  Odpowiedz
  1. wideoman Autor wpisu

   Co do stabilizacji nie wiem…. różnica może wynikać z rodzaju montowania… te dodatki do montowania GoPro są wydaje mi się trochę bardziej „sztywne” i to może powodować większe przenoszenie drgań.
   A co do „mydła” w wodzie to masz rację… bez dodatkowych adapterów obraz jest zamydlony i to mocno. Tu masz porównanie:
   bez dodatków:
   http://i46.tinypic.com/t6oz9t.png
   i z Snake River Prototyping BlurFix
   http://i50.tinypic.com/51y8vc.png

   Jakość sam oceń :)

   Odpowiedz
 2. Slavvoj

  Ja posiadam gopro hero2 i jak dotychczas jestem z niej bardzo zadowolony, kręcę ujęcia z kasku oraz z samochodu terenowego. Jeśli chodzi o obraz jakość super – dźwięk już dużo gorzej (no ale czego spodziewać się po zamkniętym mikrofonie). Natomiast największy minus to akcesoria montażowe które zaczęły już pękać przed samym zamontowaniem.

  Podsumowując jak dla mnie amatora to super zabawka 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *