Sony NEX VG900 - kamera 35 mm

Sony NEX VG900 – 35mm w konsumenckiej kamerze

Się dzieje panowie i panie. Sony właśnie zaprezentowało swoje nowe produkty, wśród których znalazła się kamera Sony NEX VG900 czyli pierwszy tzw. kamea bezlusterkowiec w pełnej klatce i to w przystępnej cenie.

Wraz z NEX VG900 została zaprezentowana również kamera Sony NEX VG30 będący następcą NEX VG10 i VG20, ale o tym może później. Teraz o VG 900 i możliwościach, jakie będzie dawała ta kamera.

sony nex vg900 nowa kamera 35mm Sony NEX VG900   35mm w konsumenckiej kamerze

Została ona wyposażona w 24 megapikselową pełnoklatkową (35 mm) matrycę CMOS Exmor, dzięki której uzyskamy nie tylko świetny obraz wideo, ale także fotografie, które możemy zapisać do formatu JPG lub RAW.

Wideo w niej zapisywane jest w formacie AVCHD 2.0 co daje możliwość zapisywania w modelach europejskich plików z prędkością 24, 25 i 50 klatek na sekundę, oraz w USA z prędkością 24, 30 i 60 klatek na sekundę.

Kamera dostarczana będzie wraz z adapterem LA-EA3, dzięki któremu będziemy mogli podpiąć do niego bez problemu obiektywy pełnoklatkowe z bagnetem A z naszych aparatów Sony. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że jeśli podepniemy do Sony NEX VG900 obiektyw niepełnoklatkowy przystosowany do matryc APS-C kamera automatycznie przełączy się w tryb niepełnoklatkowy i będziemy mogli bez problemów ich używać.

sony nex vg900 35mm kamera 3 Sony NEX VG900   35mm w konsumenckiej kamerze

Dźwięk w kamerach z serii Sony NEX VG wyposażone są w świetne mikrofony Quad Capsule Spatial Array znane już z VG10 – w tym przypadku nagrywające dźwięk w technice 5.1 z możliwością ręcznej regulacji. Dodatkowo kamera wyposażona jest w n
owa stopkę Multi Interface, dzięki której możemy podłączyć np. adapter XLR-K1M (sprzedawany oddzielnie), dzięki któremu otrzymamy interfejs XLR do podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku.

Kamera oczywiście podobnie jak jej poprzedniczki posiada wiele presetów kolorów oraz po raz pierwszy tryby Cinema Tone Gamma i Cinema Tone Colour dające możliwość precyzyjnego ustawiania kolorów w kamerze.

Kamera, mimo że będąc częścią serii VG jest kierowana raczej dla standardowego klienta, ale mimo tego posiada wiele udogodnień znanych z profesjonalnych kamer, co powoduje, że … ze zdenerwowaniem czekam na premierę tej kamery i zaczynam zbierać pieniądze na jej zakup.

A gwoli ścisłości kamera Sony NEX VG900 trafi do sklepów w listopadzie 2012 roku, a jej sugerowana cena to za body (wraz z adapterem LA-EA3) 3,300 dolarów amerykańskich.

Źródło: Sony

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *