prawie-jak-kino-flo---lampy-do-filmowania_mini

Wodoodporne lampy domowej roboty

Światło to dość oczywista rzecz o znaczeniu którego nie zdajemy sobie sporawy dopóki nie zaczniemy pracować z filmem lub fotografią.Tak naprawdę to właśnie światło jego natężenie, kolor, ustawienie jest odpowiedzialne najbardziej za dobre zdjęcia – cała reszta sprzętu łącznie z kamerą i operatorem to tylko elementy na usługach światła.

W związku z czym im lepsze światło – tym lepszy film. Problem się pojawia gdy chcemy realizować naprawdę profesjonalne zdjęcia, a szczególnie gdy filmujemy w naprawdę trudnych warunkach – na przykład pod wodą. W takich sytuacjach ceny sprzętu osiągają bardzo wysokie sumy – bardzo często nieosiągalne dla większości młodych adeptów sztuki filmowej.

oswietlenie studia kino flo mini Wodoodporne lampy domowej roboty

Jeśli chodzi o światła profesjonalne to chyba najbardziej znaną i cenioną firmą jest Kino Flo – za jakością idzie jednak cena która w przypadku tej firmy niska nie jest. Tym bardziej zainteresował mnie jeden z projektów DIY ludzi z Realm Pictures.

Podczas tworzenia jednego ze swoich filmów potrzebowali rozwiązania dającego możliwości i jakość zbliżoną do lamp Kino Flo, jednak zasilaną z baterii oraz w pełni wodoodporną (zdjęcia miały być kręcone pod wodą)… jak się okazuje – potrzeba jest matką wynalazku. Wystarczy przezroczysta rura pcv, diody led i trochę kabli, a efekt – oceńcie sami:

Jak powstawały DIY wodoodporne lampy i po co:

A tu druga część:

I trzecia już pod wodą:

Nie jest to może DIY za 20pln, ale biorąc pod uwagę możliwości, dużo niższą cenę niż Kino Flo, oraz wodoodporność i wytrzymałość powoduje że rozwiązanie jest godne polecenia. Z pewnością gdy będę uzupełniał światło w studiu – zastanowię się czy nie zbudować własnoręcznie takiego zestawu.

 

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *