pogadanki-o-filmowaniu-i-nie-tylko-motionfreaks-hangouts

Pogadanki o filmowaniu na żywo

O lustrzankach, filmowaniu nimi i podstawach związanych z obsługą kamery, zagadnieniami związanymi z plastyką obrazu i idealnymi ustawieniami kamery/obiektywów powiedziano już bardzo wiele, ale ciągle pojawiają się kolejne pytania i kolejne problemy. Serwis Motionfreaks rozpoczął ciekawy projekt pogadankowy z lustrzankami i DSLR w tle.

Motionfreaks Hangouts to cotygodniowe spotkania online live. Kilka osób … przed kamerą rozmawia o różnych rzeczach. Nie byłoby w tym nic dziwnego i ciekawego gdyby nie fakt, że spotkania odbywają się na żywo i każdy, kto tylko ma ochotę może zadać pytanie któremukolwiek z rozmówców, wtrącić swoją uwagę, czy skrytykować to, o czym jest mowa.

Formuła programu na żywo daje spore możliwości interakcji, co powoduje, że pogadanki nie są np. zwyczajnym tutorialem czy recenzją.

Spotkania z cyklu Motionfreaks Hangouts odbywają się, co tydzień a ich tematyka krąży dookoła filmu, animacji i reklamy, oraz pracy w tych branżach, więc w zasadzie każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie, ale pisze o tym, ponieważ pierwsze programy poświęcone są zagadnieniom związanym z lustrzankami, obiektywami etc. a dodatkowo urozmaicone są rozmowami o branży w Polsce, szukaniu inspiracji itp.

Poniżej nagranie z pierwszych czterech odcinków spotkania, w których filmowanie i lustrzanki były głównym wątkiem.

MF Hangout nr.1: DSLR – zoom vs prime

0 Pogadanki o filmowaniu na żywo

MF Hangout nr.2: ISO… i so z tego… Czyli o ISO więcej niż zwykle

0 Pogadanki o filmowaniu na żywo

MF Hangout nr. 3 – DSLR: Nieobiektywne obiektywy – czyli o ogniskowej i życiu freelancera

0 Pogadanki o filmowaniu na żywo

MF Hangouts nr4- DSLR – O migawce i przesłonie w filmowaniu

0 Pogadanki o filmowaniu na żywo

Jeśli ktoś jest zainteresowany śledzeniem kolejnych spotkań to informacje o nich możecie znaleźć na stronie http://motionfreaks.pl, albo na profilach społecznościowych serwisu.

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *